Objekt som liknar Färglitografi

Färglitografi

Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Man på stol, signerad och numrerad 38/125, löst blad, bladets mått: 50x39

Färglitografi

Sven X-et Erixson (1899-1970), Dansbanan, Stämpelsign, motivets mått: 53 x 64

Färglitografi

Sven X-et Erixson (1899-1970), HC-upplaga, Hus, motivets mått: 37 x 44

Färglitografi

Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Blomstånd. Signerad, daterad 1949, med dedikation. Motivet: 45x55

Färglitografi

Sven X-et Erixson (1899-1970), onumrerad, ur Carmen, 39x42

Färglitografi

Sven X-et Erixson (1899-1970), onumrerad, Ur Carmen, 45x54

Färglitografi

signerad, Sven X-et Erixson, blommor, provtryck, 48x29

Färglitografi

Sven X-et, Erixson, Pt, Stuga, Sign -55, motivets mått: 36 x 56

Färglitografi

Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Spanien. Signerad, numrerad 250/250. Motivet: 44x49 cm

Färglitografi

Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, numrerad 147/350, landskap, 47x67

Färglitografi

Sven X-et Erixson (1899-1970), Västerbron, motivets mått: 35x44

Färglitografi

Sven X-et Erixson (1899-1970), Fågel, motivets mått: 38 x 50

Färglitografi

Sven X-et Erixson (1899-1970), Portugal, 55x64

Färglitografi

Sven X-et Erixson (1899-1970), Fågel, 52/100, motivet: 40x53

Färglitografi

Sven X-et Erixson (1899-1970), Katarinahissen, Pt, sign -58, motivets mått: 48 x 24

Färglitografi

Sven X-et Erixson (1899-1970), Spanien, motivet: 35 x 47

Färglitografi

Sven X-et Erixson (1899-1970), 195/360, Fiskar, motivet: 41x69

Färglitografi

Sven X-et Erixson (1899-1970), PT, kustmotiv, motivet: 47 x 65

Färglitografi

Sven X-et Erixson (1899-1970), 140/356, Katarinahissen, motivet: 48x24 cm