Objekt som liknar Färglitografi

Färglitografi

Oskar Bergman (1879-1963), Sverige. Motiv från Södermalm, Stockholm. Signerad. PT. Motivet: 57x42 cm, oramat löst blad

Färglitografi

Mona Huss Walin (f. 1944), Sverige. Signerad, numrerad 197/450, Stockholmsmotiv, år 2002. Motivet: 63x53cm, oramat löst blad

Färglitografi

Lars Jonsson (f. 1952), Sverige. Fågel, Spegling. Signerad, numrerad 126/375, oramat löst blad. Bladets mått: 60x42 cm

Färglitografi

Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, numrerad 312/360, Gröna Lund. Motivet: 46x38cm, oramat löst blad

Färglitografi

Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, numrerad 320/360, Gröna Lund. Motivet: 37x44cm, oramat löst blad

Färglitografi

Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, numrerad 338/360, Gröna Lund. Motivet: 37x44cm, oramat löst blad

Färglitografi

Yrjö Edelmann (1941-2016), Sverige. HC-upplaga (hors de commerce), oramat löst blad. Bladets mått: 59,5x88 cm. Signerad

Färglitografi

Reiner Schwarz (f. 1940), Tyskland. Signerad, numrerad XV/XXV, daterad 1971. Oramat löst blad. Bladets mått: 59x42 cm

Färglitografi

Reiner Schwarz (f. 1940), Tyskland. Its a beautiful day. Signerad, numrerad XVII/XXV, daterad 1971. Oramat löst blad. Bladets mått: 59x42 cm

Färglitografi

Antoni Tàpies (1923-2012), Spanien. Komposition. Signerad, numrerad 14/100, oramat löst blad, bladets mått: 57x78 cm

Färglitografi

Antoni Tàpies (1923-2012), Spanien. Komposition. Signerad, numrerad 135/150, oramat löst blad, bladets mått: 78x56 cm

Färglitografi

Lena A Linderholm (f. 1947), Sverige. Blomsterstilleben. Signerad, numrerad 828/1495, löst blad, ca 61x85 cm

Färglitografi

Per Nikolaus Skum (1928-1955), Sverige. Renhjord, HC-upplaga, signerad. Löst blad, bladets mått: 43x53 cm

Färglitografi

Mona Huss Walin (f. 1944), Sverige. Motiv från Lofoten. Signerad, numrerad 153/460, löst blad. Bladets mått: 72x59 cm

Färglitografi

Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Stockholms Stadshus. Signerad, daterad 1981, numrerad 62/70, motivet: 40x60 cm

Färglitografi

Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Gröna Lund. Signerad, daterad 2000. Bladets mått: 58x45 cm, löst blad

Färglitografi

Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Man på stol, signerad och numrerad 38/125, löst blad, bladets mått: 50x39

Färglitografi

Einar Jolin (1890-1976), Sverige. Stockholmsmotiv. Signerad, numrerad 46/360, motivet: 36x57 cm

Färglitografi

Gustav Rudberg (1915-2001), Sverige. Stockholmsmotiv. Signerad, numrerad 48/260. Motivet: 42x54 cm

Färglitografi

Einar Jolin (1890-1976), Sverige. Stockholmsmotiv. Signerad, numrerad 229/360. Motivet: 45x55 cm