Objekt som liknar Färglitografi

Färglitografi

Gunnar Brusewitz (1924-2004), sjöfågel, 138/450, signerad, motivet: 41x58

Färglitografi

Gunnar Brusewitz (1924-2004), HC-upplaga, -76, Sjöfåglar, motivet: 25x38

Färglitografi

Gunnar Brusewitz (1924-2004), 212/350, Svanar, löst blad, bladets mått: 37 x 48

Färglitografi

Gunnar Brusewitz (1924-2004), 17/325, Svanar, motivet: 30x48

Färglitografi

Gunnar Brusewitz (1924-2004), Sverige. Svanar, signerad och numrerad 209/325, motivet: 30x48

Färglitografi

Gunnar Brusewitz (1924-2004), Sverige. Svanar. Signerad, numrerad 147/325. Motivet: 32x49 cm

Färglitografi

Gunnar Brusewitz (1924-2004), Fåglar, motivet: 24x44

Färglitografi

Gunnar Brusewitz (1924-2004), 15/250, motivet: 19x28, fåglar

Färglitografi

Gunnar Brusewitz (1924-2004), Sverige. Fåglar, signerad och numrerad 91/280, motivet: 25x35

Färglitografi

Gunnar Brusewitz (1924-2004), Sverige. Fåglar. Signerad, numrerad 224/260. Motivet: 25x34 cm

Färglitografi

Gunnar Brusewitz (1924-2004), Tallbitar, 166/200, motivet: 30x43 cm

Akvarell

Gunnar Brusewitz (1924-2004), Sverige. Sjöfåglar, signerad. 1995,16x22

Färglitografi

Lindorm Liljefors (1909-1985), sjöfåglar, 307/360, motivet: 42x52

Färglitografi

Björn Ekegren (f. 1955), 66/250, Sjöfåglar, motivet: 35x45

Färglitografi

Björn Lindroth (1931-1999), Sverige. 112/280, Sjöfåglar, motivet: 36x50

Färglitografi

Gunnar Pettersson (f. 1947), Sverige. Svanar. Signerad, numrerad 200/375, bladets mått: 53x80 cm

Färglitografi

Lars Jonsson, Sjöfågel, EA-upplaga, bladets mått: 35x28

Gunnar Brusewitz (1924-2004), svanar, 25x29

Färglitografi

2 st, Elke Leichen Andersson, Svanar, Numrerade, 28x17