Objekt som liknar Färglitografi

Färglitografi

Sven X-et Erixson, Västerbron, 347/350, 35 x 43

Färglitografi

Sven X-et Erixson (1899-1970), Katarinahissen, Pt, sign -58, motivets mått: 48 x 24

Färglitografi

Sven X-et Erixson (1899-1970), 140/356, Katarinahissen, motivet: 48x24 cm

Färglitografi

Sven X-et Erixson, 347/350, Katarinahissen, 50 x 25

Färglitografi

Sven X-et Erixson (1899-1970), Dansbanan, Stämpelsign, motivets mått: 53 x 64

Färglitografi

Sven X-et Erixson (1899-1970), HC-upplaga, Hus, motivets mått: 37 x 44

Färglitografi

Sven X-et Erixson (1899-1970), Slussen, 1958, motivet: 48x24

Färglitografi

Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Man på stol, signerad och numrerad 38/125, löst blad, bladets mått: 50x39

Färglitografi

Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Blomstånd. Signerad, daterad 1949, med dedikation. Motivet: 45x55

Färglitografi

Sven X-et, Erixson, Pt, Stuga, Sign -55, motivets mått: 36 x 56

Färglitografi

Sven X-et Erixson (1899-1970), motiv från Slussen, 160/350, 50x25

Färglitografi

Sven X-et Erixson (1899-1970), Stockholmsmotiv, 194x260, 55x65

Färglitografi

Sven X-et Erixson (1899-1970), 140/350, Stockholmsmotiv, 34x44

Färglitografi

Sven X-et Erixson (1899-1970), onumrerad, ur Carmen, 39x42

Färglitografi

Sven X-et Erixson (1899-1970), onumrerad, Ur Carmen, 45x54

Färglitografi

Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Spanien. Signerad, numrerad 250/250. Motivet: 44x49 cm

Färglitografi

Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Kvinnor. Signerad, ej numrerad. Motivet: 50x31 cm

Färglitografi

Sven X-et Erixson (1899-1970), Fågel, motivets mått: 38 x 50

Färglitografi

Sven X-et Erixson (1899-1970), Portugal, 55x64