Objekt som liknar Färglitografi

Färglitografi

Lasse Åberg (f. 1940), Sverige. Isbjörn. Signerad, numrerad 1159/2000. Motivet: 38x53

Färglitografi

Lasse Åberg (f. 1940), Isbjörn, EA (konstnärens exemplar), motivets mått: 39 x 52

Färglitografi

Gustav Rudberg (1915-2001), Sverige. Isbjörnar. Signerad, numrerad 15/200. Motivet: 43x55 cm

Färglitografi

Gustav Rudberg (1915-2001), Isbrytare / isbjörn, 78/200, motivet: 35x45 ca

Färglitografi

Bengt Åberg (f. 1941), 65/90, Fåglar, motivet: 65x54

Färglitografi

Madeleine Pyk (f. 1934), Tiger, 187/230, motivet: 72x51

Färglitografi

Madeleine Pyk (f. 1934), tigrar, 100/200, signerad, motivet: 30x15

Färglitografi

Madeleine Pyk (f. 1934), Tiger, 1/100, motivet: 50x48

Färglitografi

Arne Björkegren (f. 1929), tiger, 135/750, 46x68

Färglitografi

Ulf Wahlberg (f. 1938), Hund, 137/210, 1979, bladets mått: 45x58

Färglitografi

Ulf Wahlberg (f. 1938), Hundar, 1983, bladets mått: 50x40

Färglitografi

Suzanne Nessim (f. 1944), hundar, 163/165, signerad, motivet: 37x27

Färglitografi

Cecilia Haupt (f. 1972), 22/260, hundar, motivet: 27x37

Färglitografi

Sven X-et Erixson (1899-1970), 195/360, Fiskar, motivet: 41x69

Färglitografi

Ivar Södergren (f. 1949), Sign 1995,299/300, motivet: 27x35, Hund

Färglitografi

Suzanne Nessim (f. 1944), Sverige. Hundar, 51/60, signerad och daterad -83, motivet: 58x44

Färglitografi

Suzanne Nessim (f. 1944), Sverige. Hund. Signerad, numrerad 211/450. Motivet: 50x49 cm

Färglitografi

Gösta Gierow (f. 1931), Sverige. Fisk. Signerad, numrerad 144/225. Motivet: 51x75 cm