Objekt som liknar Färglitografi

Färglitografi

Bengt Landin (f. 1933), tupp, 13/300, signerad, motivets mått: 39x29

Färglitografi

Bengt Landin (f. 1933), Tupp, 147/150, motivets mått: 70 x 54

Färglitografi

Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Tupp. Signerad, numrerad 18/150. Motivet: 29x21 cm

Färglitografi

Bengt Landin (f. 1933), 28/25, Tupp, motivet: 63 x 50

Färglitografi

Bengt Landin (f. 1933), 149/250, Tupp, motivet: 69x53

Färglitografi

Bengt Landin (f. 1933), Tupp, 135/150, bladets mått: 45 x 36

Färglitografi

Esaias Thorén (1901-1981), Sverige. Tuppar. Signerad, daterad 1953,102/260. Motivet: 50x61

Färglitografi

Esaias Thorén (1901-1981), Tupp, -56, 37/100, 41 x 31

Färglitografi

Bengt Åberg (f. 1941), 65/90, Fåglar, motivet: 65x54

Färglitografi

Bengt Landin (f. 1933), Hund, pt 5, 1973, med dedikation, motivet: 86x62

Färglitografi

Bengt Landin (f. 1933), 1973, HC-upplaga, Hund, motivet: 87x63

Färglitografi

Bengt Landin (f. 1933), 32/ 200, Stockholmsmotiv, signerad, motivet: 47x63

Färglitografi

Bengt Landin (f. 1933), Kvinnor, 69/250, motivet: 40 x 58

Färglitografi

Bengt Landin (f. 1933), Marin, PT, 1965, motivet: 43x60

Färglitografi

Lasse Åberg (f. 1940), Isbjörn, EA (konstnärens exemplar), motivets mått: 39 x 52

Färglitografi

Sven X-et Erixson (1899-1970), Fågel, motivets mått: 38 x 50

Färglitografi

Gunnar Brusewitz (1924-2004), Sverige. Fåglar, signerad och numrerad 91/280, motivet: 25x35

Färglitografi

Nalle Werner (1913-1991), Sverige. 1973, fågel, signerad och numrerad 2/7, motivet: 82x61

Färglitografi

Lars Jonsson (f. 1952), Sverige. Fågel. Signerad, numrerad 75/366, bladets mått: 27x36 cm