Objekt som liknar Färglitografi

Färglitografi

Mikael Frygelius (1952-2001), Riddarhuset, 11/15, motivet: 36 x 44

Färglitografi

Mikael Frygelius (1952-2001), Södra Station, 114/180, motivet: 50 x 56 cm

Färglitografi

Mikael Frygelius (1952-2001), 25/210, Söder Mälarstrand, motivet: 50x37

Färglitografi

Mikael Frygelius (1952-2001), Mosebacke, EA-upplaga (konstnärens exemplar), bladets mått, 75 x 57, med dedikation

Färglitografi

Mikael Frygelius (1952-2001), Slussen, signerad, 314/360, ramens innermått: 44x54

Färglitografi

Mikael Frygelius (1952-2001), Bellmansgatan, Mariahissen, 16/210, motivet: 62x40

Färglitografi

Mikael Frygelius (1952-2001), Bellmansgatan, Mariahissen, EA-upplaga, motivet: 62x40

Färglitografi

Berndt-Rune Jäverbrant (f. 1941), Skeppsbron, 205/360, motivet: 33x45

Färglitografi

3 st, Berndt-Rune Jäverbrant (f. 1941), Skeppsbron, 310 upplaga, motivet: 20x28

Färglitografi

Berndt-Rune Jäverbrant (f. 1941), Skeppsbron, Stockholm, 323/360, motivet: 33x45

Färglitografi

Gunnar Erkner (f. 1929), Kornhamnstorg, 1977, 235/310, motivet: 38x55

Färglitografi

Svenolov Ehrén (1927-2004), Riddarholmen, 12/360, signerad, 1975, motivet: 32x57

Färglitografi

Berndt-Rune Jäverbrant (f. 1941), Skeppsbron, Slottsbacken, Stockholm, 73/360, motivet: 33x45

Färglitografi

Reinhold Ljunggren (1920-2006), Stortorget, 167/310, motivet: 34 x 37 ca

Färglitografi

Dénes Perger (1934-2015), Riddarholmen, 2/20, motivet: 20x30

Färglitografi

Bert Håge Häverö (1932-2014), Skeppsbron, 278/290, signerad, motivet: 33x44

Färglitografi

Reinhold Ljunggren (1920-2006), 257/310, Skeppsbron, motivet: 33x42

Färglitografi

Hans Ekvall (f. 1918), Skeppsbron, 206/280, motivet: 36x50

Färglitografi

Elis Ryberg (1919-1985), Stortorget, Stockholm, 82/360, motivet: 51x63

Färglitografi

Einar Jolin (1890-1976), Utsikt mot Gamla stan, HC-upplaga, 4/40, motivets mått: 45 x 55