Objekt som liknar Färglitografi

Färglitografi

Björn Ekegren (f. 1955), 66/250, Sjöfåglar, motivet: 35x45

Färglitografi

Björn Lindroth (1931-1999), Sverige. 112/280, Sjöfåglar, motivet: 36x50

Färglitografi

Gunnar Brusewitz (1924-2004), 257/500, sjöfåglar, 18x25

Färglitografi

Gunnar Brusewitz (1924-2004), sjöfågel, 138/450, signerad, motivet: 41x58

Färglitografi

Gunnar Brusewitz (1924-2004), HC-upplaga, -76, Sjöfåglar, motivet: 25x38

Färglitografi

Lars Jonsson, Sjöfågel, EA-upplaga, bladets mått: 35x28

Färglitografi

Gunnar Brusewitz (1924-2004), 17/325, Svanar, motivet: 30x48

Litografi

Göran Brunius (1911-2005), sjöfåglar, motivet: 52x260

Färglitografi

2 st, Elke Leichen Andersson, Svanar, Numrerade, 28x17

Färglitografi

Gunnar Brusewitz (1924-2004), 212/350, Svanar, löst blad, bladets mått: 37 x 48

Charlotta Liljefors (f. 1943), Sverige. Sjöfåglar. Signerad, daterad -80. Olja på duk, 27x34 cm

Färglitografi

Björn Ekegren (f. 1955), 86/190, Sothöna, motivet: 56 x 46

Färglitografi

Gunnar Brusewitz (1924-2004), Sverige. Svanar, signerad och numrerad 209/325, motivet: 30x48

Färglitografi

Gunnar Brusewitz (1924-2004), Sverige. Svanar. Signerad, numrerad 147/325. Motivet: 32x49 cm

Färglitografi

Joakim Allgulander (f. 1965), Sverige. Signerad. PT, Svan. Motivet: 48x67

Lindorm Liljefors (1909-1985), 1961, kråkor, 23x32

Färglitografi

Gunnar Pettersson (f. 1947), Sverige. Svanar. Signerad, numrerad 200/375, bladets mått: 53x80 cm

Litografi

Staffan Ullström (f. 1949), sjöfågel, 137/350, motivets mått: 23x30