Objekt som liknar Färglitografi

Färglitografi

Madeleine Pyk (f. 1934), Tiger, 187/230, motivet: 72x51

Färglitografi

Madeleine Pyk (f. 1934), Tiger, 1/100, motivet: 50x48

Färglitografi

Arne Björkegren (f. 1929), tiger, 135/750, 46x68

Färglitografi

Madeleine Pyk (f. 1934), Skeppsholmen, 7/175, signerad, -75, bladets mått: 51x62

Färglitografi

Madeleine Pyk (f. 1934), Paris, 31/60, motivet: 59x37

Färglitografi

Madeleine Pyk (f. 1934), 225/250, Stockholmsmotiv, Cyklist på Slussen, bladets mått: 56x66

Färglitografi

Madeleine Pyk (f. 1934), Waxholmsbåtar, 201/280, 16x22

Färglitografi

Lasse Åberg (f. 1940), Sverige. Isbjörn. Signerad, numrerad 1159/2000. Motivet: 38x53

Färglitografi

Gustav Rudberg (1915-2001), Sverige. Isbjörnar. Signerad, numrerad 15/200. Motivet: 43x55 cm

Färglitografi

Madeleine Pyk (f. 1934), 128/200, Slussen, motivet: 57 x 54

Färglitografi

Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Slussen. Signerad, numrerad 235/350, löst blad, ca 75x51 cm

Färglitografi

Lasse Åberg (f, 1940), Isbjörn, 1416/2000, motivets mått: 38x54

Färglitografi

Suzanne Nessim (f. 1944), hundar, 163/165, signerad, motivet: 37x27

Färglitografi

Suzanne Nessim (f. 1944), Sverige. Hundar, 51/60, signerad och daterad -83, motivet: 58x44

Färglitografi

Suzanne Nessim (f. 1944), Sverige. Hund. Signerad, numrerad 211/450. Motivet: 50x49 cm

Färglitografi

Gösta Gierow (f. 1931), Sverige. Fisk. Signerad, numrerad 144/225. Motivet: 51x75 cm

Färglitografi

Larissa Stenlander (f. 1960), Sverige. Hundar. Handkolorerad. Signerad, numrerad 40/40. Motivet: 12x28 cm

Gertrud Wieselgren (f. 1929), Sverige. (Jacko). Tiger. Signerad, daterad -67. Olja på duk, ca 58x70 cm