Objekt som liknar Färglitografi

Färglitografi

Madeleine Pyk (f. 1934), Tiger, 187/230, motivet: 72x51

Färglitografi

Madeleine Pyk (f. 1934), Tiger, 1/100, motivet: 50x48

Färglitografi

Madeleine Pyk (f. 1934), tigrar, 100/200, signerad, motivet: 30x15

Färglitografi

Madeleine Pyk (f. 1934), Skeppsholmen, 7/175, signerad, -75, bladets mått: 51x62

Färglitografi

Madeleine Pyk (f. 1934), Paris, 31/60, motivet: 59x37

Färglitografi

Madeleine Pyk (f. 1934), 225/250, Stockholmsmotiv, Cyklist på Slussen, bladets mått: 56x66

Färglitografi

Madeleine Pyk (f. 1934), Waxholmsbåtar, 201/280, 16x22

Färglitografi

Berndt-Rune Jäverbrant (f. 1941), Stockholmsmotiv, EA (konstnärens exemplar), motivets mått: 34x47

Färglitografi

Lars Norrman (1915-1979), EA (konstnärens exemplar), fiskebåtar, signerad, motivet: 27x74

Färglitografi

Madeleine Pyk (f. 1934), 128/200, Slussen, motivet: 57 x 54

Färglitografi

Färglitografi

Elis Ryberg (1919-1985), Stockholm, EA-upplaga (konstnärens exemplar), motivet: 46x55

Färglitografi

Bengt Landin (f. 1933), tupp, EA (konstnärens exemplar), signerad, motivets mått: 70x55

Färglitografi

Lasse Åberg (f. 1940), Isbjörn, EA (konstnärens exemplar), motivets mått: 39 x 52

Färglitografi

Jan Lundquist, Stockholmsmotiv, EA-upplaga (konstnärens exemplar), signerad, motivet: 36x44

Färglitografi

Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Slussen. Signerad, numrerad 235/350, löst blad, ca 75x51 cm

Färglitografi

Jan Lundquist (f. 1935), EA (konstnärens exemplar), Waxholm, 36 x 55

Färglitografi

Lena A Linderholm (f. 1947), EA (konstnärens exemplar), Blomstilleben, Löst blad, bladets mått: 81 x 60

Färglitografi

Madeleine Pyk (f. 1934), Slussen, Hc 19/30, löst blad, bladets mått: 75 x 51