Objekt som liknar Grafiska blad

Färglitografi

Reiner Schwarz (f. 1940), Tyskland. Signerad, numrerad XV/XXV, daterad 1971. Oramat löst blad. Bladets mått: 59x42 cm

Färglitografi

Reiner Schwarz (f. 1940), Tyskland. Its a beautiful day. Signerad, numrerad XVII/XXV, daterad 1971. Oramat löst blad. Bladets mått: 59x42 cm

Färglitografi

Lars Jonsson (f. 1952), Sverige. Fågel, Spegling. Signerad, numrerad 126/375, oramat löst blad. Bladets mått: 60x42 cm

Färglitografi

Oskar Bergman (1879-1963), Sverige. Motiv från Södermalm, Stockholm. Signerad. PT. Motivet: 57x42 cm, oramat löst blad

Färglitografi

Antoni Tàpies (1923-2012), Spanien. Komposition. Signerad, numrerad 14/100, oramat löst blad, bladets mått: 57x78 cm

Färglitografi

Antoni Tàpies (1923-2012), Spanien. Komposition. Signerad, numrerad 135/150, oramat löst blad, bladets mått: 78x56 cm

Färglitografi

Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, numrerad 312/360, Gröna Lund. Motivet: 46x38cm, oramat löst blad

Färglitografi

Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, numrerad 320/360, Gröna Lund. Motivet: 37x44cm, oramat löst blad

Färglitografi

Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, numrerad 338/360, Gröna Lund. Motivet: 37x44cm, oramat löst blad

Grafiskt blad

Joan Miró (1893-1983), Spanien. No 1683, Suisse, Stehli Freres SA, aditeurs, löst blad, ej signerat, 49x66

Grafiskt blad

Färglitografi

Mona Huss Walin (f. 1944), Sverige. Signerad, numrerad 197/450, Stockholmsmotiv, år 2002. Motivet: 63x53cm, oramat löst blad

Färglitografi

Yrjö Edelmann (1941-2016), Sverige. HC-upplaga (hors de commerce), oramat löst blad. Bladets mått: 59,5x88 cm. Signerad

Litografisk affisch

Raoul Dufy (1877-1953), Frankrike. Paris, Musée National Modern, oramat löst blad, ej signerad, bladets mått: 61x100 cm

Litografisk affisch

Raoul Dufy (1877-1953), Frankrike. Museé Galliéra, 1954, bladets mått: 73x50, oramat löst blad. Ej signerad

Grafiskt blad

Daniel Milhaud (f. 1930), Frankrike. Chienlit Parade, Maj 68 revolten bladets mått: 49x32

Grafiskt blad

Hans Gude (1825-1903), Norge. Marin. Signerad, daterad 1897, ca 17x27 cm

Grafiskt blad

Carl Locher (1851-1915), Danmark. Marin. Signerad, daterad 1899. Motivet: 23x31 cm

Pär Gunnar Thelander (f. 1936), Sverige. Komposition med fluga och sten. Signerad, daterad PT 76, unik. Etsning + collage, oramat löst blad, bladets mått: 60,5x75,5cm