Objekt som liknar Grafiska blad

Färglitografi

Reiner Schwarz (f. 1940), Tyskland. Signerad, numrerad XV/XXV, daterad 1971. Oramat löst blad. Bladets mått: 59x42 cm

Färglitografi

Reiner Schwarz (f. 1940), Tyskland. Its a beautiful day. Signerad, numrerad XVII/XXV, daterad 1971. Oramat löst blad. Bladets mått: 59x42 cm

Färglitografi

Lars Jonsson (f. 1952), Sverige. Fågel, Spegling. Signerad, numrerad 126/375, oramat löst blad. Bladets mått: 60x42 cm

Färglitografi

Oskar Bergman (1879-1963), Sverige. Motiv från Södermalm, Stockholm. Signerad. PT. Motivet: 57x42 cm, oramat löst blad

Grafiskt blad

Joan Miró (1893-1983), Spanien. No 1683, Suisse, Stehli Freres SA, aditeurs, löst blad, ej signerat, 49x66

Grafiskt blad

Färglitografi

Mona Huss Walin (f. 1944), Sverige. Signerad, numrerad 197/450, Stockholmsmotiv, år 2002. Motivet: 63x53cm, oramat löst blad

Färglitografi

Yrjö Edelmann (1941-2016), Sverige. HC-upplaga (hors de commerce), oramat löst blad. Bladets mått: 59,5x88 cm. Signerad

Litografisk affisch

Raoul Dufy (1877-1953), Frankrike. Paris, Musée National Modern, oramat löst blad, ej signerad, bladets mått: 61x100 cm

Litografisk affisch

Raoul Dufy (1877-1953), Frankrike. Museé Galliéra, 1954, bladets mått: 73x50, oramat löst blad. Ej signerad

Grafiskt blad

Daniel Milhaud (f. 1930), Frankrike. Chienlit Parade, Maj 68 revolten bladets mått: 49x32

Grafiskt blad

Hans Gude (1825-1903), Norge. Marin. Signerad, daterad 1897, ca 17x27 cm

Grafiskt blad

Carl Locher (1851-1915), Danmark. Marin. Signerad, daterad 1899. Motivet: 23x31 cm

Färglitografi

Reiner Schwarz (f. 1940), Tyskland. Er ist tot. Signerad, EA-upplaga, oramat löst blad. Motivet: 28x21 cm

Färglitografi

Karel Appel (1921-2006), Holland. Signerad, numrerad 47/110, daterad -69, oramat löst blad. Motivet: 50x65 cm

Färglitografi

Reiner Schwarz (f. 1940), Tyskland. Signerad, numrerad II/XX, daterad -69, oramat löst blad. Motivet: 14x17 cm

Färglitografi

Hans Lindberg (f. 1928), Sverige. Flygande kor / Stockholm. Signerad, numrerad 210/360, daterad -85. Oramat löst blad, 48x63 cm

Färglitografi

Yrjö Edelmann (1941-2016), Sverige. HC-upplaga (hors de commerce), Signerad, oramat löst blad, 85,5x62 cm

Färglitografi

Bo Hultén (f. 1945), Sverige. Signerad, daterad 1977, EA-upplaga (Épreuve d’artiste), oramat löst blad. Motivet: 42x64 cm