Objekt som liknar Grafiska blad

Färglitografi

Reiner Schwarz (f. 1940), Tyskland. Er ist tot. Signerad, EA-upplaga, oramat löst blad. Motivet: 28x21 cm

Färglitografi

Karel Appel (1921-2006), Holland. Signerad, numrerad 47/110, daterad -69, oramat löst blad. Motivet: 50x65 cm

Färglitografi

Reiner Schwarz (f. 1940), Tyskland. Signerad, numrerad II/XX, daterad -69, oramat löst blad. Motivet: 14x17 cm

Färglitografi

Hans Lindberg (f. 1928), Sverige. Flygande kor / Stockholm. Signerad, numrerad 210/360, daterad -85. Oramat löst blad, 48x63 cm

Färglitografi

Yrjö Edelmann (1941-2016), Sverige. HC-upplaga (hors de commerce), Signerad, oramat löst blad, 85,5x62 cm

Färglitografi

Ola Billgren (1940-2001), Sverige. Komposition med naken man. Signerad, daterad -71, EA-upplaga (Épreuve d’artiste). Oramat löst blad, bladets mått: 45x62 cm

Färglitografi

Lennart Sand (f. 1946), fågel, signerad, -86 100/190 bm: 63x46, oramad

Färglitografi

Roland Svensson (1910-2003), skärgårdsmotiv, 8 / 150, 34x28, oramad

Färglitografi

Salvador Dalí (1904-1989), signerad, bladets mått: 43x35, oramad

Färglitografi

Bert Håge Häverö (f. 1932), Vaxholmsbåt, 14/360, signerad, -79, motivets mått: 37x46, oramad

Färglitografi

Paul Wunderlich (1927-2010), signerad, bladets mått: 78x57, oramad

Färglitografi

Paul Wunderlich (1927-2010), signerad, bladets mått: 78x57, oramad, skadad

Färglitografi

Knut Swane (f. 1951), Norge. Signerad, numrerad 113/150, bladets mått: 61x89, oramad

Färglitografi

Lars-Gunnar Nordström (1924-2014), Finland. Signerad, numrerad 3/50, bladets mått: 13x8 cm, oramad

Färglitografi

Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Gröna Lund. Signerad, numrerad 221/360, daterad 2000. Bladets mått: 46x38 cm, oramad

Färglitografi

Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Gröna Lund. Signerad, daterad 2000, numrerad 260/360, bladets mått: 46x53 cm, oramad

Grafiskt blad

Salvador Dalí, stämpelsign. naken kvinna, 1607/5000

Grafiskt blad

Björn Wiinblad (1918-2006), Danmark. Komposition, motivet: 60x40

Färglitografi

Madeleine Pyk (f. 1934), Slussen, Hc 19/30, löst blad, bladets mått: 75 x 51

Färglitografi

Karl Mårtens, 132/150, Fågel, löst blad, bladets mått: 32 x 32