Objekt som liknar Grafiskt blad

Grafiskt blad

Joan Miró (1893-1983), Spanien. No 1683, Suisse, Stehli Freres SA, aditeurs, löst blad, ej signerat, 49x66

Färglitografi

Joan Miró (1893-1983), Spanien. Mavena, ej signerad, ej numrerad, bladets mått: 32x25 cm

Färglitografi

Antoni Tàpies (1923-2012), Spanien. Komposition. Signerad, numrerad 14/100, oramat löst blad, bladets mått: 57x78 cm

Färglitografi

Antoni Tàpies (1923-2012), Spanien. Komposition. Signerad, numrerad 135/150, oramat löst blad, bladets mått: 78x56 cm

Färglitografi

Joan Miró (1893-1983), Spanien. Ur Derrière le Miroir. Bladets mått: 38x58 cm

Färglitografi

Joan Miró (1893-1983), Spanien. Ur Derrière le Miroir, bladets mått: 38x58 cm

Färglitografi

Joan Miró (1893-1983), Spanien. Ur Derrière le miroir. Motivet: 37x54 cm

Etsning

Joan Miró (1893-1983), Spanien. Ur Derrière le Miroir, 10 ans dédition no 92-93,1956. Kryssad plåt, 1000-upplaga. Ej signerad. Motivet: 15x12,5

Färglitografi

Joan Miró (1893-1983), 31/50, signerad, 94x65

Färglitografi

Joan Miró (1893-1983), signerad, 31/50, 94x65 cm

Färglitografi

Joan Miró (1893-1983), 631/1000, signerad i trycket, motivet: 69x49

Grafiskt blad

Salvador Dalí, stämpelsign. naken kvinna, 1607/5000

Etsning

Salvador Dalí (1904-1989), Spanien. Signerad, numrerad 188/250. Bladets mått: 58x76 cm, oramat löst blad

Färglitografi

Joan Miró (1893-1983), Danse Barbare, motivet: 37x26

Färglitografi

Joan Miró (1893-1983), Sculpture I Sign. 87/100, bladets mått: 41 x 66

Färglitografi

Joan Miró (1893-1983), 37/300, tryckt signatur, oramad, bladets mått: 50x36

Färglitografi

Joan Miró (1893-1983), tryckt signatur, 1000-upplaga, motivet: 73x52

Färglitografi

Mirò. Sign. 1955. 16/50 . Bladstorlek 76x56

Grafiskt blad

Joan Miró (1893-1983), Derrière le Miroir, ej signerad, motivet: 35x25