Objekt som liknar Grafiskt blad

Litografisk affisch

Raoul Dufy (1877-1953), Frankrike. Museé Galliéra, 1954, bladets mått: 73x50, oramat löst blad. Ej signerad

Färglitografi

Henri Guibal (f. 1947), Frankrike. Bemålad. Signerad, numrerad 24/30. Bladets mått: ca 58x46 cm

Färgetsning

Francoise Deberdt (f. 1934), Frankrike. Signerad, numrerad 120/120, Motivet: 42x63

Litografisk affisch

Raoul Dufy (1877-1953), Frankrike. Paris, Musée National Modern, oramat löst blad, ej signerad, bladets mått: 61x100 cm

Färgseriegrafi

Jean-Pierre Vasarely (Yvaral) (1934-2002), Frankrike. Komposition. Signerad, numrerad 136/200. Motivet: 61x61 cm

Färglitografi

Maurice Estève (1904-2001), Frankrike. Signerad, numrerad 6/60. Motivet: 51x32 cm

Färglitografi

Yves Cass (f. 1947), Frankrike. Signerad, numrerad EA 1/1. Motivet: 33x25 cm

Färglitografi

Louis Toffoli (1907-1999), 23/150, motivet: 48x68

Färglitografi

Michel Dumontet (f. 1947), 117/150, motivet: 35x47

Färglitografi

Michel Dumontet (f. 1947), EA 9/20, motivet: 35x47

Färglitografi

Fernandez Arman (1928-2005), Frankrike. Signerad, numrerad 195/200. Löst Blad. Bladets mått: 70x50 cm

Färglitografi

Fernandez Arman (1928-2005), Frankrike. Signerad, numrerad 1/300, komposition, bladets mått: 66x49 cm

Färglitografi

Ladislas Kijno (1921-2012), EA-upplaga, Löst blad, bladets mått: 65x49

Färglitografi

Fernandez Arman (1928-2005), Frankrike. Fioler. Signerad, numrerad 111/200. Motivet: 45x41 cm

Färglitografi

Paul Wunderlich (1927-2010), signerad, bladets mått: 78x57, oramad

Färglitografi

Fernandez Arman (1928-2005), Frankrike. Signerad, numrerad 104/200, bladets mått: 70x50 cm

Färglitografi

Grafiskt blad

1800-tal, Frankrike, motiv från Gotland, 30x44

Färglitografi

Jean Dewasne (1921-1999), Frankrike. Komposition, EA-upplaga, bladets mått: 68x3