Objekt som liknar Konstmapp

Mapp

White Grey Black and blue. Kassett med 12 st serigrafier, EA 3/15. Kjell Andersson, Lennart Aschenbrenner, Curt Asker, Olle Bonniér, Curt Hillfon, Anders Knutsson, LG Lundberg, Harald Lyth, Pierre Olofsson, Lennart Rodhe, Philip Von Schantz och Ulf Wahlberg

Konstmapp

6 st, Olle Bonnier + Lennart Aschenbrenner + Brita Molin + Helmtrud Nyström + Kjell Strandqvist (f. 1944) + Madeleine Pyk (f. 1934), HC-upplaga, signerade, bladets mått: 50x70

Konstmapp

6 st, Olle Bonnier + Lennart Aschenbrenner + Brita Molin + Helmtrud Nyström + Madeleine Pyk + Kjell Strandqvist (f. 1944), signerade, 192/220, bladets mått: 50x70

Konstmapp

6 st, Olle Bonnier + Lennart Aschenbrenner + Brita Molin + Helmtrud Nyström + Madeleine Pyk + Kjell Strandqvist (f. 1944), 128/220, signerade, bladets mått: 50x70

Konstmapp

Olle Bonnier + Lennart Aschenbrenner + Brita Molin + Madeleine Pyk + Helmtrud Nyström + Kjell Strandqvist (f. 1944), signerade, 8/220, bladets mått: 50x70

Konstmapp

6 st, Lennart Aschenbrenner (f. 1943), Olle Bonniér (f. 1925), Kjell Strandqvist (f. 1944), Brita Molin (f. 1919), Madeleine Pyk (f. 1934), Helmtrud Nyström (f. 1939)

Konstmapp

6 st, Lennart Aschenbrenner (f. 1943), Olle Bonniér (f. 1925), Madeleine Pyk (f. 1934), Kjell Strandqvist (f. 1944), Brita Molin (f. 1919), Helmtrud Nyström (f. 1939)

Konstmapp

6 st, Olle Bonnier + Lennart Aschenbrenner + Brita Molin + Helmtrud Nyström + Kjell Strandqvist (f. 1944) + Madeleine Pyk (f. 1934), 10/220 signerade, bladets mått: 50x70

Konstmapp

6 st, Olle Bonnier + Lennart Aschenbrenner + Brita Molin + Helmtrud Nyström + Kjell Strandqvist (f. 1944) + Madeleine Pyk (f. 1934), signerade, 23/220, bladets mått: 50x70

Färglitografier

3 st, Bruno Karlsson (f. 1927), Sverige. 1987 7 1993 6 2004, Stockholmsmotiv, Lösa blad, bladets mått: 46x31

Färglitografi

C Göran Karlsson (f. 1944), Sverige. Kompositioner. Signerad, numrerad 75/200. Bladets mått: 60x45 cm

Färglitografi

Nils Kölare (1930-2007), Sverige. Signerad, daterad -86, numrerad 88/90, bladets mått: 47x67, löst blad

Färglitografi

C Göran Karlsson (f. 1944), Sverige. Komposition. Signerad, daterad -91, numrerad 1/270. Motivet: 61x44

Färglitografi

C Göran Karlsson (f. 1944), Sverige. 86/150, komposition. Signerad, daterad 1993, bladets mått: 51x42

Färglitografi

Färglitografi

C Göran Karlsson (f. 1944), Komposition, bladets mått: 72 x 54, 54/125, Sign 1992

Färglitografi

Lennart Aschenbrenner (f. 1943), Sverige. Pensel, signerad och numrerad 22/150, bladets mått: 30x21

Färglitografi

Harald Lyth (f. 1937), Sverige. Ouverture, Orphei Drängar. Signerad, numrerad 46/150. Motivet: 50x38 cm

Konstmapp

5 st, Lennart Aschenbrenner + Brita Molin + Madeleine Pyk + Helmtrud Nyström + Kjell Strandqvist (f. 1944), signerade, 19/220, bladets mått: 50x70

Litografier

5 st, Göran Hahne (f. 1943), Sverige. Stockholmsmotiv, 1988, lösa blad, 44x30, signerad och numrerad 163/360