Objekt som liknar Litografi

Litografi

Göran Brunius (1911-2005), koltrast, 42/310, signerad, motivet: 25x19

Litografi

Staffan Ullström (f. 1949), sjöfågel, 137/350, motivets mått: 23x30

Färglitografi

Lindorm Liljefors (1909-1985), sjöfåglar, 307/360, motivet: 42x52

Färglitografi

Björn Ekegren (f. 1955), 66/250, Sjöfåglar, motivet: 35x45

Färglitografi

Björn Lindroth (1931-1999), Sverige. 112/280, Sjöfåglar, motivet: 36x50

Färglitografi

Gunnar Brusewitz (1924-2004), 257/500, sjöfåglar, 18x25

Färglitografi

Gunnar Brusewitz (1924-2004), sjöfågel, 138/450, signerad, motivet: 41x58

Akvarell

Rolf Smedman (1929-2000), Sjöfåglar, motivet: 33 x 43

Akvarell

Beth Zeeh (1911-2004), Sverige. Sjöfåglar, 22x28 cm

Färglitografi

Gunnar Brusewitz (1924-2004), HC-upplaga, -76, Sjöfåglar, motivet: 25x38

9 st. Paul Hoff (f. 1945), Gustavsberg, sjöfåglar

Ivan Humbla (1888-1962), 1941, 62x90, sjöfåglar

Ivan Humbla (1888-1962), 1953, Sjöfåglar, 50x65

William Gislander (1890-1937), 1915, Sjöfåglar, 63x122

Bertil Widbrandt (1914-1988), Sjöfåglar, 64 x 80

Akvarell

Harald Wiberg (1908-1986), Sjöfåglar, signerad, 13 x 38

Bertil Widbrandt (1914-1988), Sverige. Sjöfåglar, 50x60

Akvarell

Thure Wallner (1888-1965), Sverige. Signerad, daterad -17, Sjöfåglar, 24x40 cm

Akvarell

Gunnar Brusewitz (1924-2004), Sverige. Sjöfåglar, signerad. 1995,16x22