Objekt som liknar Litografi

Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Två Kvinnor, Japan, signerad. Olja på pannå, 51x73

Färglitografi

Lars Norrman (1915-1979), EA (konstnärens exemplar), fiskebåtar, signerad, motivet: 27x74

Färglitografi

Lars Norrman (1915-1979), 2 mappar, 5+ 3 st, Snövinter/Båtar

Färglitografi

Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Eskimå, signerad. EA-upplaga. Motivet: 40x57

+ färglitografi, Lars Norrman (1915-1979), signerade35x52

Litografi

Lars Norrman (1915-1979), segelbåtar, 41/310, signerad, 24x42

Färglitografi

Lars Norrman (1915-1979), Fiskebåt, 331/360, motivets mått: 39x64

Färglitografi

Lars Norrman (1915-1979), 65 / 100, fiskebåt, motivet: 32 x 45

Färglitografi

Lars Norrman (1915-1979), fiskebåtar, signerad, motivet: 28x79

Färglitografi

Lars Norrman (1915-1979), Fiskebåt, 119/310, motivet: 50x62

Färglitografi

Lars Norrman (1915-1979), 205/310, marin, motivet: 23x42

Färglitografi

Lars Norrman (1915-1979), Fiskebåt, 358/360, signerad, motivets mått: 31x55

Färglitografi

Lars Norrman (1915-1979), Sverige. EA-upplaga, Eka, signerad. 38x56

Färglitografi

Lars Norrman (1915-1979), 81/310, kust, motivet: 34x41

Färglitografi

Svenolov Ehrén (1927-2004), matador, 75/100, motivet: 60x35

Lars Norrman (1915-1979), geishor, motivets mått: 10x18

Masker

Lisa Larson (f. 1931), 2 st. ASIA/Geisha, Gustavsberg, höjd, 24-26