Litografi

Stig Lindberg (1916-1982), 1977, flicka som håller tavla, 28x20, signerad med blyerts: 139/280 Stig, L -77, litteratur: Eronn, Gisela, Tusenkonstnären Stig Lindberg, Prisma 2003, sid 156