Objekt som liknar Litografi

Färglitografi

Berndt Wennström (f. 1945), Katarinahissen, 162/260, 33x28

Färglitografi

Berndt Wennström (f. 1945), Slussen, 11/190, bladets mått: 80 x 60 (saknar glas)

Berndt Wennström (f. 1945), Götgatan, signerad, 82x100

Färglitografi

Berndt Wennström (f. 1945), Katarinahissen, Slussen, Stockholmsmotiv, 147/190, bladets mått: 80x57 cm

Färglitografi

2 st, Bernd Rune Jäverbrant, Stockholmsmotiv, motivet: 34x45

Litografi

Svenolov Ehrén (1927-2004), Båtar, 191/310, 38x55

Färglitografi

Berndt-Rune Jäverbrant (f. 1941), Stockholmsmotiv, EA (konstnärens exemplar), motivets mått: 34x47

Litografi

Svenolov Ehrén (1927-2004), Stockholmsmotiv, signerad, -58, motivets mått: 38x54

Färglitografi

Berndt-Rune Jäverbrant (f. 1941), Stockholmsmotiv, Grand Hotel, signerad, motivet: 32x45

Svenolov Ehrén (f. 1927), Gamla Stan, -74, 187/360, 43 x 32

Litografi

+ tryck, Lars Norrman (1915-1979), Matador + Geisha, ca65 x 25

Litografi

Charles Sjöholm (f. 1933), Östermalms Saluhall, 50x60 cm, signerad, 195/300

Litografi

Jean Skoglund (1908-1948), Katarinahissen, 30x43

Litografi

Roland Svensson (1910-2003), Ångbåt, 67/150, 15x33

Litografi

Uno Vallman (1913-2004), Paris, -68, motivets mått: 40x26

Litografi

Göran Brunius (1911-2005), koltrast, 42/310, signerad, motivet: 25x19

Litografi

Claes Folcker (f. 1940), Mosebacke, 74/280. motivet: 31x44

Litografi

Einar Forseth (1892-1988), Kungsholmen, signerad, 1952, motivet: 36x45

Litografi

Roland Svensson (1910-2003), Kust, 198/200, motivet: 33x47