Objekt som liknar Litografisk affisch

Litografisk affisch

Raoul Dufy (1877-1953), Frankrike. Museé Galliéra, 1954, bladets mått: 73x50, oramat löst blad. Ej signerad

Färglitografi

Henri Guibal (f. 1947), Frankrike. Bemålad. Signerad, numrerad 24/30. Bladets mått: ca 58x46 cm

Färglitografi

Fernandez Arman (1928-2005), Frankrike. Signerad, numrerad 195/200. Löst Blad. Bladets mått: 70x50 cm

Färglitografi

Maurice Estève (1904-2001), Frankrike. Signerad, numrerad 6/60. Motivet: 51x32 cm

Färglitografi

Yves Cass (f. 1947), Frankrike. Signerad, numrerad EA 1/1. Motivet: 33x25 cm

Färglitografi

Ladislas Kijno (1921-2012), EA-upplaga, Löst blad, bladets mått: 65x49

Färglitografi

Yrjö Edelmann (1941-2016), Sverige. HC-upplaga (hors de commerce), oramat löst blad. Bladets mått: 59,5x88 cm. Signerad

Grafiskt blad

Daniel Milhaud (f. 1930), Frankrike. Chienlit Parade, Maj 68 revolten bladets mått: 49x32

Färglitografi

Reiner Schwarz (f. 1940), Tyskland. Signerad, numrerad XV/XXV, daterad 1971. Oramat löst blad. Bladets mått: 59x42 cm

Färglitografi

Antoni Tàpies (1923-2012), Spanien. Komposition. Signerad, numrerad 14/100, oramat löst blad, bladets mått: 57x78 cm

Färglitografi

Antoni Tàpies (1923-2012), Spanien. Komposition. Signerad, numrerad 135/150, oramat löst blad, bladets mått: 78x56 cm

Färglitografi

Reiner Schwarz (f. 1940), Tyskland. Its a beautiful day. Signerad, numrerad XVII/XXV, daterad 1971. Oramat löst blad. Bladets mått: 59x42 cm

Färglitografi

Lars Jonsson (f. 1952), Sverige. Fågel, Spegling. Signerad, numrerad 126/375, oramat löst blad. Bladets mått: 60x42 cm

Färglitografi

Fernandez Arman (1928-2005), Frankrike. Signerad, numrerad 1/300, komposition, bladets mått: 66x49 cm

Färglitografi

Oskar Bergman (1879-1963), Sverige. Motiv från Södermalm, Stockholm. Signerad. PT. Motivet: 57x42 cm, oramat löst blad

Teckning

Louis Noirot (1820-1902), Frankrike. Ko i landskap, signerad, blyerts, papper, bladets mått: 33x45 cm, löst blad

Färglitografi

Fernandez Arman (1928-2005), Frankrike. Fioler. Signerad, numrerad 111/200. Motivet: 45x41 cm

Färglitografi

Mona Huss Walin (f. 1944), Sverige. Signerad, numrerad 197/450, Stockholmsmotiv, år 2002. Motivet: 63x53cm, oramat löst blad

Färglitografi

Paul Wunderlich (1927-2010), signerad, bladets mått: 78x57, oramad

Färglitografi

Ulf Greder (f. 1949), Sverige. Paris. Signerad, numrerad 356/360. Motivet: 73x88 cm