Objekt som liknar Takfotogenlampa

Ett par, Sent 1800-tal, porslin/mässing / prismor, höjd: 30 ca

Bordsur

Sent 1800-tal, C Detouche, Paris, Brons / mässing, längd: 38 cm

Kandelabrar

Ett par, Empire, Sent 1800-tal, proveniens Hans von Cohn, Villa Solbakken, Skodsborg, Brons / Marmor, höjd: 72