Objekt som liknar Applique

ett par, brons, sent 1800-tal, höjd: ca 35

Sent 1800-tal, mässing, längd: 19 cm

Lampett

Sent 1800-tal, brons, Kompletterad, höjd: 40

1 par, Gustaviansk stil, Brons Förgyllda, 1800-tal, höjd: 47

3-armade, förgylld brons, Rokoko-stil, höjd: 40

Ett par, Sent 1800-tal, porslin/mässing / prismor, höjd: 30 ca

1-par, 1800-tal, Louis XVI, förgyllda, H.50

Ett par, 1800-tal, Empire-stil, Brännförgylld brons, 3 ljusarmar vardera, höjd: 35

ett par, Gustaviansk stil, brons, höjd: 31 cm

Applique

brons + handspegel mässing + fotoram mässing + spegelram skuret trä

1 par, förgyllda, med prismor, höjd: 30

1 par, Förgylld, Brons, Empire, (lagade)

1 par, brons, Gustaviansk stil, höjd: 32

1 par, brons, Gustaviansk stil, höjd: 36

1 par, Gustaviansk stil, brons, höjd: 32

1 par, Gustaviansk stil, brons, höjd: 35