Objekt som liknar Appliquer

ett par, brons, sent 1800-tal, höjd: ca 35

Ett par, Törne ur IKEAs 1700-tals-serie. Mässing, höjd: 31 cm, i originaletui

Ett par, mässing / Prismor, höjd: 27 cm

ett par, Mässing/porslin, höjd: 38 cm

Ett par, Sent 1800-tal, porslin/mässing / prismor, höjd: 30 ca

ett par, mässing, Skultuna, Pierre Forsell (1925-2004)

Ett par, mässing, rokokostil, höjd: 33 cm

Ett par, mässing, Gustaviansk stil, höjd: 35 cm

ett par, Gusum, mässing, monterad på ek, höjd: 34 cm

Lampett

Sent 1800-tal, brons, Kompletterad, höjd: 40

Ljusstakar

+ lampett, 3 delar, mässing, höjd: 19-27

Ett par, Gustaviansk stil, mässing. Höjd: 50 ca

ett par, mässing, Skultuna, Pierre Forsell (1925-2004), Sverige. Höjd: 38

1-par, 1800-tal, Louis XVI, förgyllda, H.50

1 par, mässing, rokokostil, höjd: 30 cm