Objekt som liknar Bordsfotogenlampa

Kandelabrar

Ett par, Empire, Sent 1800-tal, proveniens Hans von Cohn, Villa Solbakken, Skodsborg, Brons / Marmor, höjd: 72

Bordsfotogenlampa

Elektrifierad, Sent 1800-tal, mässing. Höjd: 54, ställbar skärm

Ett par, 1800-tal, Empire-stil, Brännförgylld brons, 3 ljusarmar vardera, höjd: 35