Objekt som liknar Kandelabrar

Kandelabrar

Ett par, Empire, Sent 1800-tal, proveniens Hans von Cohn, Villa Solbakken, Skodsborg, Brons / Marmor, höjd: 72

Elektrifierade, Empire-stil, höjd: 32

1 par, mässing, Empire-stil, höjd: 36 cm

Ett par, 1800-tal, Empire-stil, Brännförgylld brons, 3 ljusarmar vardera, höjd: 35