Objekt som liknar Kandelabrar

med hänklar, 1 par, Kina, Brons, Cloisonné, Proveniens Hans von Cohn, Villa Solbakken, Skotsborg, höjd: 34

ett par, brons, sent 1800-tal, höjd: ca 35

Ett par, 1800-tal, Empire-stil, Brännförgylld brons, 3 ljusarmar vardera, höjd: 35

Sent 1800-tal, mässing, längd: 19 cm

Lampett

Sent 1800-tal, brons, Kompletterad, höjd: 40

Bordsur

Sent 1800-tal, C Detouche, Paris, Brons / mässing, längd: 38 cm

Väggreliefer

ett par, brons, Gustav Grohe (1829-1906), porträtt, sent 1800-tal, diameter: 22 cm

Applique

3-armad, förgylld brons, sent 1800-tal, höjd: 35 cm

Ett Par, Sent 1800-tal, Barock-stil, höjd: 21, För 3 ljus vardera

Applique

Sent 1800-tal, mässing & prismor, höjd: 30

Kandelabrar

Ett par, Empire, Brännförgylld brons / mässing, höjd: 54 cm, tre ljusarmar

Kandelaber

(f.d Lampa) Empirestil, Brons/Sten, H.70

Stolar

4 st, empire-stil, Mahogny, Sent 1800-tal