Objekt som liknar Fat

italien, Papegoja, [skada; spricka; repa; nagg eller slitage], höjd: 25

Takarmatur + bordslampa

Venini, Murano, Italien, Italien, höjd: 20-55, färgat glas

Bordslampa

med figurin, nysilver/glas, Del Vecchio, Italien, , höjd: 40

Fåtöljer

4 st, Philippe Starck, Costes, för Aleph, Italien. Mahogny, ben av svartlackerad metall. Svart stoppad lädersits

Fåtöljer

1 par, Philippe Starck, Costes, för Aleph, Italien. Mahogny, ben av svartlackerad metall. Svart stoppad lädersits

Fåtöljer

Fåtöljer

Karmstol

Philippe Starck (f. 1949), Costes, för Aleph, Italien. Mahogny, ben av svartlackerad metall. Svart stoppad lädersits. Etikettmärkt

Belgien, Italien, Holland, Portugal, 2 album

Färglitografi

4 st, Franco Costa (f. 1934), Italien. Segelbåtar, 1987, motivet: 80x60

Bordslampor

Ett par, Dario Tognon, Dania, Studio Celli för Artemide, Italien, 1969. Lackerat, gjutet aluminium, etikettmärkt, höjd: 42 cm