Objekt som liknar Mynt

Norge, Danmark, Grönland, DVI, m.m. 3 album + kartong dubletter

Tavlor

4 st, litografier/etsning, 10x16, 12x16, 14x19, 24x31 cm, biblioteksscen, Mountsbay, hund m gubbar, stockholmsmotiv

Mynt

2 st, Guld, 18K, Persien, 60-tal, Vikt: 16 g

samling, Sovjet, Mongoliet, Polen m. m. i album

Mynt

diverse engelska + märke, silver, märkt FB

Parti mynt

3 delar, guld, 18K, varav Ryssland, 5 rubel 1899, vikt 4, 2, Iran 1/4 pahlaevi 1967, vikt 2, 1, Mexico, 2 1/2 pesos 1945, vikt 2, 0