Objekt som liknar Dragspel

Giovanni Antonio Canaletto, hans art, Motiv från Venedig. Olja på duk, 31, 5 x 50 cm (inkl ram 47x65 cm) troligen 1700-tal. Retuscher, smärre skador. Proveniens: Inköpt på Christies, London, 24 maj 1929

italien, Papegoja, [skada; spricka; repa; nagg eller slitage], höjd: 25

Mandolin

italien, Pärlemorintarsia, längd: 60, The Sunrise

Bordslampa

metall, R. O. O. M. Design Constanzina Luceplan, Italien

Bordslampa

metall, R. O. O. M. Design Constanzina Luceplan, Italien. Höjd: ca 50cm

Bord

Rokokostil, Italien, längd: 75, djup: 55, höjd: 85, (skador, bla. lagat ben)

Musikinstrument

3 st, Silver / trä, Sacchetti, Italien, Miniatyrer