Objekt som liknar Gitarr

5 st, Danmark/Spanien, höjd, 10x24 cm

Robert Löfgren (1893-1978), Altea, Spanien, 1925, 34x43

Gustav Rudberg (1915-2001), Blomsterflicka, Spanien, signerad, 65x32

2 st. Spanien, flicka + kvinna med hund, H29

Färglitografi

Sven X-et Erixson (1899-1970), 205/250, Spanien, 40 x 50 ca

Färglitografi

Sven X-et Erixson (1899-1970), Spanien, motivet: 35 x 47

Göta Fogler (1919-1992), Soluppgång, Spanien, 33x31

Färglitografi

Salvador Dalí (1904-1989), Spanien. Onumrerad, motivet: 25x18

René Hagstedt , Sverige. 1950, signerad, Spanien. Olja på duk, 37x46

Färglitografi

Salvador Dalí (1904-1989), Spanien. Signerad, numrerad 250/250. Motivet: 39x30 cm

Färglitografi

Salvador Dalí (1904-1989), Spanien. Signerad. Bladets mått: 65x49

Färglitografi

Salvador Dalí (1904-1989), Spanien. EA-upplaga sign. Motivet: 25x17

Färglitografi

Salvador Dalí (1904-1989), Spanien. EA-upplaga. Motivet: 25x17

Färglitografi

Salvador Dalí (1904-1989), Spanien. Signerad, numrerad 115/250. Motivet: 54x40

Färglitografi

Salvador Dalí (1904-1989), Spanien. Signerad, numrerad 290/300. Motivet: 70,5x51cm

Färglitografi

Joan Miró (1893-1983), Spanien. Mavena, ej signerad, ej numrerad, bladets mått: 32x25 cm

Färglitografi

Salvador Dalí (1904-1989), Spanien. Signerad, numrerad 247/250. Motivet: 54x38 cm

Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. Fordon, Stockholmsmotiv, Birger Jarlsgatan/Eriksbergsgatan. Signerad. Olja på duk, oramad, 50x66

Färglitografi