Bertil Widbrant (f. 1914), Sverige. Sträckande svanar, signerad. Olja på duk, 50x60 cm

Bertil Widbrant (f. 1914), Sträckande svanar, 50x60

Bertil Widbrandt (1914-1988), Sverige. Sträckande svanar. Olja på duk, 48x74. Signerad

Staffan Liljefors, Sträckande svanar, 26x34 cm

Rolf Mellström (1896-1953), Sträckande svanar, 1945, 98x148

Mosse Stoopendaal (1901-1948), sträckande svanar, signerad, 69x97

Bertil Widbrandt (1914-1988), Svanar, 32 x 40

Johan Arvall (f. 1944), Sverige. Svanar, Signerad. Olja på duk, 50x62 cm

Ivan Humbla (1888-1962), svanar, 52 x 71, -62

Arne Björkegren (f. 1929), Svan, signerad. 20x37

Bertil Widbrandt (1914-1988), Sjöfåglar, 64 x 80

Bertil Widbrandt (1914-1988), Sverige. Sjöfåglar, 50x60

Johannes Ravn (1922-1991), Svanar, signerad, pannå, 35x49

Bertil Widbrant (f. 1914), Sverige. Tranor. Olja på duk, 33x40 cm

Bertil Widbrandt, Sträckande svanar, 36x45

Bertil Widbrandt, Sträckande svanar, 48 x 74