Ivan Humbla (1888-1962), svanar, 52 x 71, -62

Ivan Humbla (1888-1962), 1941, 62x90, sjöfåglar

Ivan Humbla (1888-1962), 1953, Sjöfåglar, 50x65

Bertil Widbrandt (1914-1988), Svanar, 32 x 40

Arne Björkegren (f. 1929), Svan, signerad. 20x37

Bertil Widbrant (f. 1914), Sverige. Sträckande svanar, signerad. Olja på duk, 50x60 cm

Bertil Widbrandt (1914-1988), Sverige. Sträckande svanar. Olja på duk, 48x74. Signerad

Bertil Widbrant (f. 1914), Sträckande svanar, 50x60

Rolf Mellström (1896-1953), Sträckande svanar, 1945, 98x148

Mosse Stoopendaal (1901-1948), sträckande svanar, signerad, 69x97

Staffan Liljefors, Sträckande svanar, 26x34 cm

Johan Arvall (f. 1944), Sverige. Svanar, Signerad. Olja på duk, 50x62 cm

Johannes Ravn (1922-1991), Svanar, signerad, pannå, 35x49

Charlotta Liljefors (f. 1943), Sverige. Sjöfåglar. Signerad, daterad -80. Olja på duk, 27x34 cm

Knut Valinder (1909-1987), Sverige. Sjöfåglar, Signerad. Olja på duk, 45x113 cm

William Gislander (1890-1937), 1915, Sjöfåglar, 63x122