Einar Nerman (1888-1983), Sverige. Blommor i vas, signerad. Olja på pannå, 45x36

Ruth Sjögren (1885-1978), Sverige. Blommor i vas, signerad. Olja på pannå, 34x26

Ivar Franke (1913-1999), Sverige. Blommor i vas, signerad. Olja på duk, 49x64

Enno Hallek, blommor i vas, signerad, -64, 38x61

Wilhelm Matton, 1844, blommor i vas, 55x46

Ingegerd Beskow (1887-1978), blommor i vas, 36x27

Gudrun Arninge (1912-1994), -84, blommor i vas, 68x55

Karl Dahlqvist (1900-1971), 1967, blommor i vas, 61x61

Fanny Hjelm (1858-1944), 1922, blommor i vas, 46x30

Aly Ben Salem (1910-2001), blommor i vas, 90x59

Anna Cervin (1878-1972), blommor i vas, 54x48

Edvin Ollers (1888-1959), -47, blommor i vas, 34x25

Ture Dahlö (1895-1970), blommor i vas, 61x50

Edit Gustafson (1886-1968), blommor i vas, 34x26

Lars Boethius (1903-1968), blommor i vas, 40x32

Agda Holst (1886-1976), blommor i vas, signerad, 1946, 30x24

Erik B Gustavsson (1913-2005), blommor i vas, signerad, 46x38

Per-Hilding Perjons (1911-1998), blommor i vas, signerad, -68, 60x46

Mats Mason (1894-1983), blommor i vas, signerad, 1955, pannå, 46x37