Harald Lindberg (1901-1976), Marin, Fiskebåt, Målad på kartong, 35 x 45

Emil Ekman (1880-1951), Sverige. Fiskebåtar, signerad. Olja på pannå, 27x35

Jean Julien Godenne (1830-1926), Belgien. Fiskebåt. Signerad. Olja på pannå, 14,5x24,5 cm

Färglitografi

Lars Norrman (1915-1979), Fiskebåt, 331/360, motivets mått: 39x64

Färglitografi

Lars Norrman (1915-1979), Fiskebåt, 358/360, signerad, motivets mått: 31x55

Färglitografi

Lars Norrman (1915-1979), 65 / 100, fiskebåt, motivet: 32 x 45

Kai Morten-Glud (1912-1992), fiskebåtar, signerad. 15x17

Kai Morten-Glud (1912-1992), Fiskebåtar, 15 x 16

Oddlaug Schöldin (1931-2009), Sverige. Fiskeläge, signerad -71. Olja på pannå, 38x77

Hugo Öfverström (1900-1973), Sverige. Fiskeläge, signerad. Olja på duk, 64x98

Knut Norman (1896-1977), Sverige. Fiskeläge. Olja på duk, 41x97 cm

Hjalmar Strååt (1885-1971), Sverige. Verso a verso, Fiskeläge, 27x37, signerad. Olja på pannå