Kurt Heinonen (1915-1983), Fiskeläge, 30x100

Kurt Heinonen (1915-1983), Finland. Fiskeläge, 67x32

Kurt Heinonen (1915-1983), Finland. Fiskeläge. Signerad. Olja på duk, Tjörn, 33x67 cm

Kurt Heinonen (1915-1983), Finland. Fiskeläge, Signerad. Olja på duk, 50x68 ca

Oddlaug Schöldin (1931-2009), Sverige. Fiskeläge, signerad -71. Olja på pannå, 38x77

Hugo Öfverström (1900-1973), Sverige. Fiskeläge, signerad. Olja på duk, 64x98

Knut Norman (1896-1977), Sverige. Fiskeläge. Olja på duk, 41x97 cm

Mårten Garbring (f. 1918). Signerad, Fiskeläge, bohuslän. Olja på duk, 50x100 cm

Gunnar Olausson (f. 1918), Sverige. Fiskeläge. Signerad, daterad -50. Olja på duk, 47x83 cm