Knut Valinder (1909-1987), Sverige. Sjöfåglar, Signerad. Olja på duk, 45x113 cm

Johan Arvall (f. 1944), Sverige. Svanar, Signerad. Olja på duk, 50x62 cm

Bertil Widbrant (f. 1914), Sverige. Sträckande svanar, signerad. Olja på duk, 50x60 cm

Bertil Widbrandt (1914-1988), Sverige. Sträckande svanar. Olja på duk, 48x74. Signerad

Staffan Liljefors, Sträckande svanar, 26x34 cm

Bertil Widbrandt (1914-1988), Sverige. Sjöfåglar, 50x60

Ivan Humbla (1888-1962), 1941, 62x90, sjöfåglar

Ivan Humbla (1888-1962), 1953, Sjöfåglar, 50x65

William Gislander (1890-1937), 1915, Sjöfåglar, 63x122

Bertil Widbrandt (1914-1988), Sjöfåglar, 64 x 80

Arne Björkegren (f. 1929), Svan, signerad. 20x37

Färglitografi

Lindorm Liljefors (1909-1985), sjöfåglar, 307/360, motivet: 42x52

Akvarell

Thure Wallner (1888-1965), Sverige. Signerad, daterad -17, Sjöfåglar, 24x40 cm

Ivan Humbla (1888-1962), svanar, 52 x 71, -62

Bertil Widbrandt (1914-1988), Svanar, 32 x 40

Mosse Stoopendaal (1901-1948), Sverige. Kråka, daterad 1921, olja på duk, 65x52 cm