Giuseppe Salvati (1900-1968), Italien. Sydländskt motiv, signerad. Olja på duk, 39x49 cm

Mario Maresca (1877-1959), Italien. Motiv från Venedig, Signerad. Olja på duk, ca 40x50 cm

Guido Odierna (1913-1991), Italien. Capri. Signerad a tergo. Olja på duk, 49x60 cm

Guiseppi Salvati, Sydländskt motiv, signerad, 40x50

Guiseppi Salvati, Amalfikusten, ramens innermått: 36x76

Oljemålningar

2 st, Gino Tassinari (1920-2001), Italien. Landskap, signerade, ca 9x10 cm

Oljemålningar

2 st, Gino Tassinari, landskap, signerade, 9x10 ca

Oljemålningar

4 st, Gino Tassinari (1920-2001), Italien. Landskap. Motivet: 7x12 cm

signerad, stadsmotiv, Italien. Olja på duk, 56x30

Färglitografi

Giuseppe Scaiola (f. 1951), Italien. Signerad, numrerad 142/295. Motivet: 49x34 cm

Akke Hugh Malmeström (1894-1968), Sverige. Motiv från Venedig. Signerad, daterad -49. Olja på pannå, 47x59 cm

Knut Norman (1896-1977), Sverige. Venedig. Signerad. Olja på pannå, 32x40 cm

Wilhelm von Gegerfelt (1844-1920), Sverige. Venedig, Signerad. Olja på duk, 47x32 cm

Knut Norman (1896-1977), Sverige. Venedig. Signerad. Olja på duk, 32x40cm

Knut Norman (1896-1977), Sverige. Venedig. Olja på pannå, 32x40 cm

Carl Gunne (1893-1979), Sverige. Venedig, signerad. Olja på duk, 33x54

Knut Norman (1915-1979), Venedig, signerad, 40x32

Teckning

Luca Madrassi (1848-1919), Italien. Signerad. Papper, bladets mått: 32x24 cm, löst blad