Färglitografier

2 st. Adrian von Arkel och Jan Lundquist, Storskär, Stureplan, numrerade och signerade, motivet: 44x60

Akvarell

Henning Nordenlöw, Storskär, 1978, 33x47

Färglitografi

Signerad, 7/360, Storskär, motivets mått: 40x58

Litografi

Claes Folcker (f. 1940), Norrskär, signerad, motivets mått: 54x73

Signerat tryck

Mats Hådell (f. 1958), Norrskär, EA (konstnärens exemplar), motivets mått: 63 x 78

Modellbåt

trä, Norrskär, 1910. Längd: 50, höjd: 33 cm

Färglitografi

Berndt-Rune Jäverbrant (f. 1941), Sverige. Storskär. Signerad, daterad 81, numrerad 93/225. Motivet: 34x48 cm

Gunnar Jansson. Åter till stan, Blidösund. Signerad. Olja på duk, 64x54 cm

Färglitografi

Åke Åhlin, Storskär, HC 20/35, motivet: 40x54

Mats Hådell (f. 1958), Blidösund, Nu kommer dom, 2011, 81 x 100

Modellbåt

Blidösund, Bengt Jonsson, Bergsjö. Längd: 77, höjd: 43 cm

Färglitografi

Roland Svensson (1910-2003), Gillöga, Storskär, 35/50, motivet: 31x36

Färglitografi

Jan Lundqvist, Norrskär, 269/299, signerad, motivet: 33x45

Färglitografi

Jan Lundquist, Norrskär, 269/299, signerad, motivet: 33x45

Akvarell

Björn Senneby, Blidösund, Signerad, 25x54

Ivan Constantin Johansson (1895-1946), Sverige. Waxholmsbåt, Stockholms skärgård, signerad. Olja på pannå, 38x45 cm

Färglitografi

Bert Håge Häverö, 1979, HC 45/50 (Norrskär), 44x51