Objekt som liknar Glasunderlägg

Dahl-Jensen, Danmark, Jugend, längd: 18 cm

Oljemålningar

2 st, Harry Bonde Petersen (1918-1999), Danmark. Monogramsignerad HBP. Olja på pannå, 15x17 cm

3 st, Dahl-Jensen, Danmark, Fåglar. Höjd: 5,5-14,5

3 st, Royal Copenhagen, Danmark, Porslin, höjd: 11-39

Harald Moltke (1871-1960), Danmark. Grönländskt landskap med mor och barn, 110x78

Etsning

Jørgen Boberg (1940-2009), Danmark. Brev från Wien, 1978, motivet: 31x35

Kai Morten-Glud (1912-1992), Danmark. 48x34

Edvard Eriksen (1876-1959), Danmark. Royal Copenhagen, Den lille havfrue, porslin, höjd: 22 cm

Harry Bonde Petersen (1918-1999), Danmark. Änder 27x35 cm