Objekt som liknar Skulpturer

Gunnar Nylund (1904-1997), Fågel, Rörstrand, höjd: 22 längd: 13 cm

Gunnar Nylund (1904-1997), Fågel, Rörstrand, höjd: 21 cm

Gunnar Nylund (1904-1997), Rörstrand, Fågel, höjd: 23 cm

Gunnar Nylund (1904-1997), fågel, Rörstrand, höjd: 22,5 cm

Gunnar Nylund (1904-1997), Sverige. Rörstrand, fågel, höjd: 16 cm

Gunnar Nylund (1904-1997), Sverige. Rörstrand, Fågel. Ej signerad. Höjd: 12,5 cm

Gunnar Nylund (1904-1997), Tupp, Rörstrand, höjd: 18 cm, längd: 16 cm

fågel, Gunnar Nylund (1904-1997), Rörstrand, höjd: 25

Gunnar Nylund (1904-1997), fågel, höjd: 19, Rörstrand

Gunnar Nylund (1904-1997), Rörstrand, ejder, längd: 27

Gunnar Nylund (1904-1997), Papegoja, Rörstrand, höjd: 19, 5

Gunnar Nylund (1904-1997), Tjäder, Rörstrand, höjd: 28 cm

Gunnar Nylund (1904-1997), Orre, Rörstrand, höjd: 18 längd: 25 cm

Gunnar Nylund (1904-1997), Sverige. Fågel, Gustavsberg. Höjd: 22

Gunnar Nylund (1904-1997), Fågel, Chamotte, höjd, 11 längd: 17 cm

Gunnar Nylund (1904-1997), Orre, Rörstrand, 37/300, höjd: 27 längd: 36 cm, + träsockel 3cm

Gunnar Nylund (1904-1997), Rörstrand, Tjäder, höjd: 18

keramik, Gunnar Nylund (1904-1997), fågel, höjd: 30 cm, små nagg

Gunnar Nylund (1904-1997), Papegoja, Rörstrand, höjd: 19 cm

Gunnar Nylund (1904-1997), Chamotte, Rörstrand, Fågel, höjd: 13