Objekt som liknar Kaffeservis

3 delar, Danmark, silver/nysilver, (kanna ns)

3 delar, Silver, Danmark, 1920, Monogram: CFH, bruttovikt 890 g

3 delar, Silver, Danmark, 1917 (graverade)

3 delar, Silver, rokokostil, Finland, vikt: cirka 1400 g

Te- /kaffeservis

silver, Danmark, 1918-1923, 4 delar; Kaffekanna, tekanna, gräddkanna, sockerskål, höjd: 10-23,

Te- /kaffeservis

4 delar, Silver, Danmark, 1920, CHF, Svenska importstämplar 1928, Totalvikt: 1609 g

Mockaservis

3 delar, Silver, T Eldh, Göteborg, 1964, Sockerskål + Gräddkanna+ bricka, vikt: 240 g

3 delar, Cohr, Sterlingsilver, Danmark, bruttovikt: 840 g

3 delar, sterlingsilver, rokokostil, Reed& Barton, Tauntun, Massachusetts, USA. 1870-tal, 1316 g. Kaffekannans, höjd: 30 cm

3-del + bricka, nysilver, Sverige + Danmark

3 delar, nysilver, ATLA, Danmark. Höjd: 7-19