Konfektskål

med hänkel, nysilver, Cohr, Danmark, höjd: 16

Hänkelvas

silver, C C Hermann, Danmark, Sterling, Vikt ca 700 gr

Julskedar

7 st. förgyllt sterling, silver med emalj, Michelsen, Danmark

Mockaskedar

14+ 6+ 1, Sterling/emalj, Danmark. Längd: 10 cm ca. Vikt: ca 182 g (127g+ 55g)

Kanna

silver, (925) Hingelberg, Aarhus, Danmark, 1960-tal, höjd: 22, Bruttovikt: 460 g

Salladsbestick

sterlingsilver, ett par, designade av Georg Jensen själv 1912, Danmark, tillverkade 1933-1944

Pokaler

2 st, Sterlingsilver, Danmark, Sign Ax S & Pr S, höjd: 15, 795g

Skedar

7 st, Sterlingsilver / emalj, A Michelsen, Danmark

Istång

Sterlingsilver, Sörensen, Danmark, längd: 14 cm, i etui

Kaffeskedar

6 st, emaljdekor, Sterlingsilver, Danmark

Kaffeskedar

6 st, Sterlingsilver, Danmark. Emalj, i etui. Längd: 8-9 cm

Sterlingsilver, Danmark. Diameter: 4 cm. Vikt: 10g

sterlingsilver, Fausing, Rey Urban (f. 1929), Danmark

Halsband

Sterlingsilver, Fausing, Danmark, design Ove Wendt

Sterlingsilver, Ove Eriksen, Danmark, Liljekonvalj. Längd: 7cm. Vikt: ca 15g.

Halsband

Sterlingsilver, From, Danmark. Vikt: ca 25 g. Längd: 44 cm

Teservis

3 delar, Sterlingsilver, Cohr, Danmark, 1000g ca

3 delar, Cohr, Sterlingsilver, Danmark, bruttovikt: 840 g