Objekt som liknar Vitrinskåp

Bergère

louis XVI-stil, sekelskifte, [skada; spricka; repa; nagg eller slitage]

Bergère

Louis XVI-stil, 1800-tal, (dunplymån saknas + slitet tyg)

Bergère+pall

Louis XVI-stil, förgyllt prov. Gösta Ekman d ä

Vitrinskåp

Louis XVI-stil, Intarsia. Längd: 73, djup: 35 cm, höjd: 144 cm

Applique

empirestil, för 3 st ljus, Märkt EB, förgylld brons, höjd: 52 cm

Vitrinskåp

Louis XVI-stil, Stenskiva / mässingsdekor, längd: 68 cm, djup: 33 cm, höjd: 1142 cm

Bokskåp

Rasmus Nielsen, Köpenhamn, Intarsia, Mahogny, 125, djup: 40, höjd: 144