Objekt som liknar Skulptur

Arabia, Valross, höjd: 14, längd: 20

stengods, Valross, Arabia, höjd: 15

Figurer

Arabia, Valross+Giraff Studiokeramik (stengods)

Katt, Arabia, Porslin. Längd: 17, höjd: 13,5 cm

Taisto Kaasinen (1918-1980), Arabia, 1960-tal, giraff, höjd: 26 cm

Gunvor Olin-Grönqvist (1928-2005), Arabia, äpple, signerad. GOG / JL, höjd, 16

Lillemor Mannerheim (1927-1994), WWF, Panda, Arabia, höjd: 19 cm

Arabia, Lillemor Mannerheim (1927-1994), Panda, WWF, höjd: 19 cm

Ville Vallgren, Arabia, 1914, Parian, Kvinna, höjd: 25 cm

Oiva Toikka (f. 1931), Nuutajärvi, längd: 20

Oiva Toikka (f. 1931), Nuutajärvi, längd: 16

Oiva Toikka (f. 1931), Nuutajärvi, Finland, höjd: 16 cm, konstglas

Nuutajärvi, Oiva Toikka (f. 1931), längd: 13

Oiva Toikka (f. 1931), Nuutajärvi, höjd: 10 cm

Oiva Toikka (f. 1931), Nuutajärvi, längd: 33 cm, höjd: 15 cm

Oiva Toikka (f. 1931), Nuutajärvi, längd: 30 cm, höjd: 14 cm

Oiva Toikka (f. 1931), Nuutajärvi, längd: 32 cm, höjd: 22 cm

Oiva Toikka (f. 1931), Nuutajärvi, längd: 33 cm, höjd: 19 cm