Kandelabrar

Ett par, Empire, Sent 1800-tal, proveniens Hans von Cohn, Villa Solbakken, Skodsborg, Brons / Marmor, höjd: 72

Ett par, 1800-tal, Empire-stil, Brännförgylld brons, 3 ljusarmar vardera, höjd: 35

Ett par, med prismor, Empire-stil, höjd: 34

Karmstolar

Ett par, Empire-stil, Danmark, Intarsia

Klaffbord

Empire-stil, Danmark, Intarsia, L.90 D.68 H.77

Soffa

Empire-stil, Danmark, Intarsia, L.190

Stolar

4 st, Empire-stil, Danmark, Intarsia