Klaffbord

Empire-stil, Danmark, Intarsia, L.90 D.68 H.77

Soffa

Empire-stil, Danmark, Intarsia, L.190

Stolar

4 st, Empire-stil, Danmark, Intarsia

Taburett

Empire-stil, Mahogny/ mässingsdekor

Ett par, 1800-tal, Empire-stil, Brännförgylld brons, 3 ljusarmar vardera, höjd: 35