med lampett, Gustaviansk stil, höjd: 95 (skadat glas)

+ hylla, Teak, (spegel Aksel Kjersgaard, Danmark) höjd: 80 + , längd: 120

Teak, höjd: 117, Danmark (stämplad på baksidan)

1800-tal, Ryssland/Finland, Mahogny, höjd: 181 cm

Teak, design: Aksel Kjersgaard, Danmark, höjd: 105 cm

+ lampetter, 3 delar, rokokostil, höjd: 86 cm

Teak, design: Aksel Kjersgaard Odder, Danmark, No 145, 104x41 ca

Spegel +

lampetter, 3 del, Gustaviansk-stil, förgyllda

med konsol, Empire-stil, förgylld /marmorskiva, höjd: 197, skador

+ 1 par, lampetter, Tenn, höjd: 25-50