Väggpendyl

Gustaviansk stil, Rob. Engström, Stockholm, förgylld, höjd: 88

Spegel +

lampetter, 3 del, Gustaviansk-stil, förgyllda

Bergère

med fotpall, Louis XV-stil, förgylld / rotting, skadad

Väggpendyl

förgylld, Empire-stil, F W Tornberg, Stockholm

Ett par, mässing, Gustaviansk stil, höjd: 35 cm

Ett par, Gustaviansk stil, mässing, höjd: 25 cm

1 par, Förgylld, Brons, Empire, (lagade)

Stop

Silver, CG Hallberg CGH, 1938, Delvis förgylld, höjd: 23 cm, med Gustaf V mynt, 1200g ca, graverad i botten

Bergère

sent 1800-tal, förgylld, dunplymå, fläckigt tyg

järn, liggande häst, förgylld, Kina, längd: 52 cm