1-par, 1800-tal, Louis XVI, förgyllda, H.50

med konsol, Empire-stil, förgylld /marmorskiva, höjd: 197, skador

Väggpendyl

Gustaviansk stil, Rob. Engström, Stockholm, förgylld, höjd: 88