+ konsolbord, Gustaviansk stil, nutida. Höjd: 60 + 117, lampetter

+ hylla, Teak, (spegel Aksel Kjersgaard, Danmark) höjd: 80 + , längd: 120

Teak, höjd: 117, Danmark (stämplad på baksidan)

1800-tal, Ryssland/Finland, Mahogny, höjd: 181 cm

Teak, design: Aksel Kjersgaard, Danmark, höjd: 105 cm

+ lampetter, 3 delar, rokokostil, höjd: 86 cm

Teak, design: Aksel Kjersgaard Odder, Danmark, No 145, 104x41 ca